На зміну затриманим ДБР корупціонерам Держпродспожівслужби йдуть одіозні чиновники Пудрик і Овчаренко

10 серпня 2021 року працівники ДБР затримали на «гарячому» очільника Головного управління  Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Запорізькій області Тимофія Вагіса, задокументувавши передачу йому 3 тисяч доларів США, а потім 8 тисяч 250 доларів США. Гроші чиновник вимагав у підлеглого, вважаючи, що той має брати хабарі у фермерів за реєстрацію їхньої сільськогосподарської техніки. Лише 21 травня 2021 року головою Держпродспоживслужби Владиславою Магалецькою чиновник був представлений керівному складу відомства. Хабарник протримався на посаді менш ніж три місяці.

Фото: ДБР

На систематичні затримання правоохоронцями посадовців Держпродспоживслужби звернула увагу ГО «Антикорупційний підприємницький фронт».

Чому впійманий ДБРовцями «кровосіся» одразу після призначення розвив шалену активність з видоювання коштів навіть зі своїх підлеглих та швидко спалився на вимаганні хабаря? З огляду на те, що з початку року правоохоронці із завидною регулярністю затримують підлеглих Магалецької, хабарник міг би бути обережнішим.

Можливо, як припускає президент ГО «Антикорупційний підприємницький фронт» Ігор Єгоров, причиною гіперактивності затриманого чиновника був план зі збору коштів з підприємців та підлеглих, спущений згори. Такий висновок можна зробити, спостерігаючи за абсолютно прогнозованими кандидатами-переможцями конкурсів на керівні посади Держпродспоживслужби в регіонах. Відбір йде за принципом: чим гірша репутація у чиновника, тим більший у нього шанс стати переможцем.

Затримання підлеглого хабарника прокоментувала голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька у своєму Фейсбуці.

Владислава Магалецька використала тактику «кращий захист – це напад» та вирішила перевернути ситуацію з ніг на голову.

Замість прийняття відповідальності за кадрові зашквари пані Магалецька вирішила побідкатись на страшенний кадровий голод. Зі слів Магалецької, їй постійно доводиться обирати між двома категоріями людей: «1 – старі кадри, які є професіоналами і знають всі нюанси системи. Призначаючи таку людину, отримуєш шквал критики щодо її «шлейфу»; 2 – нові обличчя. Призначаючи їх, маєш докори у некомпетентності».

ЦІКАВО, А ДО ЯКОЇ КАТЕГОРІЇ ЗАРАХУВАЛА Б МАГАЛЕЦЬКА ДЕНИСА ПУДРИКА ТА ОЛЕКСАНДРА ОВЧАРЕНКА, ЯКІ ЗДОБУЛИ ПОСАДИ КЕРІВНИКІВ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ ОДЕСЬКОЇ ТА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ? ЦІ ОСОБИ НАСТІЛЬКИ ОДІОЗНІ, ЩО ЗА НИМИ ТЯГНЕТЬСЯ ВЖЕ НЕ ШЛЕЙФ, А ЦІЛИЙ ВАНТАЖНИЙ ПОТЯГ.

Обидва є професійними чиновниками та в декларації вказали активи, які зовсім не збігаються з їхніми доходами.

Однак ще є надія на міністра економіки та першого віце-прем’єр-міністра Олексія Любченка, який зможе взяти на себе відповідальність та покласти край ганебним призначенням у Держпродспоживслужбі.

Денис Пудрик – це професійний митник, який є фігурантом багатьох антикорупційних розслідувань. Дивлячись на фото Пудрика, розумієш, що засновник школи кримінальної антропології Чезаре Ломброзо у своїх дослідженнях був не такий далекий від істини. Денис Пудрик є сином колишнього нардепа Валерія Пудрика та зятем Сергія Куніцина. Як казав про нього Саакашвілі: «За кар’єрними призначеннями Пудрика можна з філігранною точністю відстежувати рівень корумпованості державних органів в Україні.

Фото: Інтернет

Цей умілець обілечував підприємців починаючи з 1998 року, очолюючи: Бердянську, Донецьку, Луганську, Чернігівську, Львівську, Кримську та Кіровоградську митниці! За ці заслуги його навіть люструвати в 2015 році, але він зміг опротестувати це рішення в найчеснішому в світі українському суді».

На Харківщину на посаду керівника Держпродспоживслужби збирається Олександр Овчаренко, який у 2017-2019 рр. обіймав посаду заступника першого зама головного управління Держпродспоживслужби у Києві.

Фото: Фейсбук Овчаренко

Після закінчення служби в МВС Овчаренко розпочав кар’єру в фельд’єгерській службі, а потім в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Києві, там дослужився до заступника начальника і першого зама. Але потім приймав учать у вимаганні невдалого хабара (к.п. 42018000000000781 від 02.04.2018 по ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 385 КК України). Потім справу спустили на гальмах… Стосовно дружини Олександра Овчаренка, колишнього прокурора Київської місцевої прокуратури № 7 Анни Кузьменко Державним бюро розслідувань було відкрито кримінальне провадження через виявлені недостовірні відомості у декларації на суму 1,1 млн грн. Але завдяки скандальному рішенню Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року справу довелося закрити.

Пам’ятаєте, як у 2017-2108 рр. люди, поївши суші, масово труїлися у мережі ресторанів «Євразія»? Якраз Овчаренко, на той час обіймаючи посаду першого зама керівника Держпродспоживслужби у м. Києві, щосили піарився у ЗМІ на цій темі. Овчаренко обіцяв позачиняти заклади, де потруїлися люди, сприяти притягненню рестораторів до кримінальної відповідальності та накласти штрафи на юридичних осіб, які входять до мережі.

Але, як з’ясувала ГО «Антикорупційний підприємницький фронт», насправді судові провадження проти отруювачів, де позивачем виступала Держпродспоживслужба у м. Києві, були програні.

Більш того, Держпродспоживслужба у м. Києві за власним бажанням подавала клопотання про відмову від позову до ресторану мережі «Євразія» (ТОВ «Суші Ленд»), що розташований за адресою м. Київ, вул. Дмитрівська, 2а, де отруїлися 29 киян.

16 листопада 2017 року Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив клопотання Держпродспоживслужби у м. Києві про відмову від адміністративного позову у справі № 826/8367 за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві до ТОВ «Суші Ленд» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом повного зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, надання послуг ТОВ «Суші Ленд» до усунення порушень вимог санітарного законодавства.

А потім ми чомусь дивуємся, коли у чиновників зі скромною заробітною платнею раптом в деклараціях з’являються хатинки, яхти, елітні коштовності, дорогі позашляховики.RSS