Лист викривача корупції в ГУ Держпродспоживслужби Полтавської області

Після наших неодноразових публікацій, які стосувалися призначень корупціонерів на керівні посади Держпродспоживслужби все частіше отримуємо від громадян та підприємців листи з прикладами корупційних схем, які вибудували в різних областях України, керівники головних управлінь Держпродспоживслужби. Зараз публікуємо лист викривача корупції в головному управлінні Держпродспоживслужби Полтавської області.

Корупція в головному управлінні Держпродспоживслужби Полтавської області процвітає.

У простого люду вже вривається терпець дивитись на ту корупцію, яка процвітає в Держпродспоживслужбі Полтавщини. А очолює ці корупційні схеми сімейство Аранчіїв зі своїм підручним і другом сім’ї Овчаренком О.М.

Як відомо, в лютому місяці 2021 року Головою Держпродспоживслужби України Магалецькою В.В. на посаду начальника служби в Полтавській області була призначена Аранчій Яніна, яка змінила свого братця Дмитра. Всім відомо, що основним локомотивом на посади є мама ректор аграрного університету Аранчій Валентина Іванівна, яка приклала чимало зусиль і грошенят, щоб впихнути Яніну на посаду начальника управління, а ще і в депутати обласної ради. Але, ті зашквари, які показала доця на посаді начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, стали приводом для розмов та роздумів не тільки в губернатора, а і в інших відповідних органах. Але, як кажуть на що не закриєш очі коли тобі кладуть товстенький конверт. А сім’я Аранчіїв вміє дякувати за посади, так подякували за посаду зятя Кулинича Віталія в обласній адміністрації, коли він колишній поліціянт не пройшов конкурс на посаду начальника управління комунальним майном області, але мама все порішала.

Яніна прийшовши на посаду заявила, що спеціалісти Держпродспоживслужби в Полтавській області живуть «Как бомжи» і що вона, так жити не буде. Якщо, міняти раз на рік лексус на БМВ Х6, мати декілька елітних квартир, на рахунках тисячі, відпочивати на елітних курортах, це бомжування ну тоді…. Під маркою пілотного проекту в Полтавській області Яніна разом з Овчаренком за погодженням з Магалецькою проводять «реформу» служби і всіх тих хто не погодився з методами роботи нової керівнички були звільнені, а це на хвилинку 40% всієї служби Полтавської області. Спеціалістів, яких звільняли — досвід роботи був по 30-40 років. На своїх сайтах Магалецька неодноразово висловлювала занепокоєння, щодо недостатності висококваліфікованих кадрів, бо ті кадри які вона призначала протягом року своєї роботи, весь час звинувачують в корупційних скандалах.

Кадри, які призначені Яніною, теж зашкварені далі нікуди. Заступник, а зараз виконуючий обов’язки начальника Олександр Овчаренко працював заступником начальника в місті Києва, був звільнений, бо погорів на взятках, Маковський Іван працював в Державній службі ветеринарно-санітарного контролю на транспорті, був звільнений за хабар, він внесений до сайту корупціонерів, але це не є перешкодою для призначення його на посаду начальника Полтавської державної обласної лікарні  ветеринарної медицини, Сливка Юрій теж був звільнений за отримання хабара на посаді начальника управління, а зараз очолює Кременчуцьку державну районну лікарню ветеринарної медицини і таких прикладів ще багато.

Та навіть проти самої Яніни відкрито 4 кримінальних справи в ДБР – але мама все порішає. Тобто, на сьогодні сформована служба для постановки бізнесу на коліна та вимагання хабарів для клану Аранчіїв і друга сім’ї Овчаренка.  Зараз, щоб поновити експлуатаційний дозволів підприємства в Полтавській області перевіряються по 3 — 4 рази, в залежності від того, як швидко власник прибіжить на поклон до Яніни, або Овчаренка. Всі експортні поставки з підприємств експортерів знаходяться під особистим контролем Овчаренка. Осіння диспансеризація в Полтавській області проводилась працівниками державних районних лікарень,  гроші зароблені ними, були здані на одну особу,  яка була прийнята в ЗАТ «Полтавська обласна ветеринарна лікарня» на 1 день і звільнена, а сам ЗАТ негайно ліквідовується до весняної диспансеризації.

З січня 2021 року в повній мірі запрацював новий Закон України «Про оренду державного та комунального майна», а отже всі орендні операції з державним та комунальним майном повинні бути переведені на електронні рейки. Головним управлінням Держпродспоживслужби орендуються приміщення для своїх працівників в районних державних лікарнях ветеринарної медицини (в колишніх  районах), а це більше двох десятків закладів. При цьому договори на оренду приміщень і відшкодування комунальних послуг, як це було в  попередні роки за вказівкою Яніни і Овчаренка не заключають та не проводять, чим порушують ЗУ «Про оренду державного та комунального майна».

На сьогодні Овчаренко плюючи на закон для задоволення власних амбіцій відправляє комісії для перевірки шкіл і садочків в місті Кременьчузі. Чому так, бо керівники освіти не допускають до перевірки працівників Держпродспоживслужби області, які не мають на те закон підстав. Але Овчаренко сказав, що поставить кожного на коліна хто буде йому перечити.

Така ж ситуація і по хлібзаводу в місті Карлівка Полтавської області де за вказівкою Овчаренка безпідставно і з порушенням законодавства було припинено роботу цього підприємства (детально можна подивитись на сторінці засновника і власника АПК Докучаєвські чорноземи Юрія Кобченка).

Сумна доля реформування яку задумала та втілює Магалецька та Яніна, чекає не тільки управління Держпродспоживслужби в районах, а і державних районних лікарень і міжрайонних лабораторій. Немає сумніву, що знов пілотним проектом стане Полтавщина. А ціль реформи зробити аудит майна, що можна продати і гроші покласти у кишеню, що не можна продати приватизувати і зробити приватну службу Аранчіїв і Овчаренка. А красиві слова «діджиталізація», які постійно озвучує Магалецька і залишаться красивими словами, бо навіть електронний документообіг «Мегаполіс», який працював роками в службі зник і вже четвертий місяць документи реєструють в журналах. Ось тобі і вся «діджиталізація».

Але гірко знати те, що всі ці факти та багато інших, вже неодноразово висвітлювались в засобах масової інформації, надходили до самої Голови служби Магалецької, щодо непрофесіоналізму, некомпетентності, корупційної складової в діях Аранчій Яніни та її помічника Овчаренка Олександра, залишаються непоміченими. Вони залишаються при посадах, а своєю роботою в повній мірі задовольняють пані Магалецьку. Попередній керівник Держпродспоживслужби в Полтавській області Пікуль Генадій Іванович був незаконно звільнений пані Магалецькою, про що є рішення суду.

Також цікавим є те яку зарплату Яніна нараховувала Овчаренку та своїм друзям: посилання 1, посилання 2.
RSS