На голову Держпродспоживслужби Харківщини протягують корупціонера Овчаренка

На наступному тижні Голова Держпродспоживслужби України (ДПСС) Владислава Магалецька спробує призначити відомого корупціонера Олександра Овчаренка на посаду виконуючого обов’язки керівника головного управління ДПСС в Харківській області. Ця інформація надійшла до ГО «Антикорупційний підприємницький фронт» від співробітника ДПСС.  Статус в.о. для Олександра Овчаренко потрібен Голові ДПСС Магалецькій, щоб обійти процедуру погодження його кандидатури з віце-прем’єркою Юлією Свириденко.

Фото: ukraine30.com

Адже погодити кандидатуру цього чиновника після перемоги на, так званому, конкурсі на посаду голови ГУ ДПСС Харківщини не наважився ані колишній перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки Олексій Любченко, ані Юлія Свириденко, яка змінила Любченко на посаді. Завдяки заплямованій репутації Овчаренка, керівники Мінекономіки шарахаються від згадки про нього, як від мутованого штампу коронавірусу.

Про «досягнення» Овчаренка на державній службі ми вже не неодноразово писали, тому приведемо лише декілька фактів з його біографії:

У 2019 році Овчаренка з ганьбою звільнили з посади першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби м. Києва, яку він обіймав протягом 2017-2019 рр., через отримання двох поспіль негативних оцінок за результатами оцінювання службової діяльності.

Також нагадаємо, що він потрапив у скандал с отруєнням киян, та був причетний до невдалого отримання хабаря в складі групи співробітників ДПСС.

Навіщо з такою завзятістю, підставляючи Юлію Свириденко та ігноруючи її думку, пані Магалецька протягує корупціонера на посаду?

На це питання можна дати відповідь проаналізувавши кадрові призначення Голови ДПСС та персоналії її фаворитів з керівництв ГУ ДПСС в областях. Можна побачити, що пані Магалецька формує свою команду в регіонах саме з корумпованих людей із сумнівною репутацією. Більш того, пані Магалецька своїми призначеннями завдає суттєву матеріальну шкоду державі.

Для прикладу професійності «фахівців» з команди Голови ДПСС, можна взяти історію з Тимофієм Вагісом. Він, також як і Овчаренко, став переможцем фейкового конкурсу на посаду начальника ГУ ДПСС в Запорізький області. Тимофія Вагіса призначили на посаду з 21 травня 2021 року наказом Голови ДПСС. Особисто Владислава Магалецька представила чиновника керівному складу відомства. Але Вагіс не пробув на посаді й трьох місяців.

10 серпня на сайті ДБР з’явилась новина про те, що керівник ГУ ДПСС в Запорізький області був затриманий під час одержання хабаря, який він вимагав від підлеглого. Пан Вагіс зобов’язав того збирати «данину» з фермерів за реєстрацію сільськогосподарської техніки. ДБР задокументувало передачу начальнику ГУ ДПСС пану Вагісу 3-х тисяч доларів США, а потім 8 тисяч 250 доларів США. Виникає питання: невже Вагіс збирав кошти з такою завзятістю тільки для себе?

Фото: ДБР

Ми раніше вже писали про це доволі своєрідне оцінювання. Наприклад, Рита Холоденко — начальник ГУ ДПСС Луганської області, у пані Магалецької отримала оцінку «позитивно», а в літку її також зловили на хабарі як і Вагіса.

Проте, суд вирішив відновити Шершньова В. на посаді керівника облуправління Держпродспоживслужби у Запорізькій області з 5 січня 2021 року. За період вимушеного прогулу з 5 січня до 24 квітня, судом було зобов’язано стягнути з ГУ ДПСС Запорізькій області 139 000 гривень на користь пана Шершньова. Ці кошти будуть стягнуті не з особистого рахунку пані Магалевської, а з наших с вами коштів — коштів платників податків. Є ще багато співробітників ДПСС, які отримали судові рішення про поновлення на посаді.

А чого тільки варто призначення новим очільником ГУ ДПСС Одещини одіозного люсторованого ексмитника часів Януковича — Дениса Пудрика! Який, щоправда, пробув на своїй посаді не довго, але ж встиг викликали шквал негатива від громадськості та бізнесу в бік Держпродспоживслужби.

Пані Магалецька формує свою команду з корупціонерів на кшталт Овчаренко та Вагіса, які завзято вигризають кошти з підприємців та паляться на хабарях.

Тому харківчанам та місцевому бізнесу варто напружитися, якщо ж у Голови ДПСС вийде зробити всупереч думці першої віце прем’єр-міністерки — Міністерки економіки Юлії Свириденко, та протягнути корупціонера Овчаренко на посаду в.о керівника ГУ ДПСС в Харківській областіRSS