Інформаційний запит до ДП «Адміністрація морських портів України», стосовно Ялтинського порту.

10.12.13; № 10/и-24/13

Розпорядник інформації:                              Державне підприємство

«Адміністрація морських портів України

01135 м. Київ, пр-т Перемоги 14

 

Запитувач інформації:                                  Громадська організація

«Антикорупційний підприємницький фронт»

01001 м. Київ, вул.. Прорізна 9 оф. 20-А

тел. 044-223-78-18, 050-240-16-87,  

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ

Згідно з Наказом Міністерства інфраструктури України від 19 березня 2013 року N 163 Про заходи щодо реорганізації державних підприємств морського транспорту та утворення державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (далі-Наказ), державні підприємства морського транспорту були реорганізовані  шляхом виділу стратегічних об’єктів портової інфраструктури, іншого майна, прав та обов’язків стосовно них відповідно до розподільчих балансів та внаслідок виділу було створено державне підприємство «Адміністрація морських портів України».

Відповідно до Наказу були утворенні комісії, з реорганізації державних підприємств морського транспорту у частині майна, прав та обов’язків відповідно до розподільчих балансів.

Відповідно до Наказу, у строк до 05.04.2013 комісії повинні провести в установленому порядку інвентаризаціюмайна державних підприємств морського транспорту, що реорганізуються, станом на 31.03.2013.

Відповідно до Наказу комісії повинні  скласти у відповідності до документів, розроблених на виконання пункту 2 наказу Мінінфраструктури від 08.02.2013 N 80 «Щодо забезпечення проведення реорганізації державних підприємств морського транспорту», розподільчі баланси державних підприємств морського транспорту, що реорганізуються, станом на 01.05.2013 та разом зі звітами Комісій в термін до 24.05.2013 подати їх на затвердження до Міністерства

Відповідно до Наказу, після проведення державної реєстрації Адміністрації морських портів України головам Комісій передати, а голові Адміністрації морських портів України прийняти на баланс майно, права та обов’язки державних підприємств морського транспорту, що реорганізуються, згідно із затвердженими Міністерством розподільчими балансами та актами приймання-передачі

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:

1. Чи є ДП «Адміністрація морських портів України» правонаступником по боргових зобов’язаннях стосовно виконання рішень судів відносно  ДП ЯМТП?

2. Господарський Суд  в АРК 31.01.2013 року видав наказ №  5002-22/2834 про стягнення з  «ЯМТП» боргу у сумі 89 348 (вісімдесят дев’ять тисяч триста сорок вісім) доларів США на користь компанії «Granada Logistics SA», 18.02.13р. було відкрито виконавче провадження, та рішення господарського  суду станом на 13.11.13 р. ще й досі не виконано.

Чи повинно ДП  «Адміністрація морських портів України»,  виконати рішення суду та відшкодувати збитки компанії «Granada Logistics SA» після того, як ЯМТП було реорганізовано?

3. Просимо надати розподільчий баланс щодо реорганізації ДП «Ялтинський морський торговельний порт», прийнятий Головою Адміністрації морських портів України, відповідно до Наказу,  згідно із затвердженими Міністерством розподільчими балансами та актами приймання-передачі.

Відповідно до ч. 3. ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов’язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.

Відповідно до ч. 7 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», «обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений», таким чином, якщо запитувана інформація, має ознаки інформації з обмеженим доступом, прошу надати для ознайомлення ту інформацію, доступ до якої не обмежений, а також повідомлення ким саме та в зв’язку із чим обмежено доступ до інформації, яка не надається.

      Також повідомляємо, що у разі ненадання відповіді на вищевикладені запитання у інформаційному запиті, будемо змушені звернутися до Народних депутатів України, правоохоронних органів, та ініціювати проведення розслідування, стосовно діяльності комісії, яка проводила реорганізацію «ЯМТП», що до можливого виведення майна ДП «ЯМТП» з державної власності під час реорганізації,  та інших порушень при складанні розподільчого балансу.

       Наша організація, також звернеться до Генеральної прокуратури України з заявою, про порушення кримінального провадження та встановлення винних осіб які причетні до завдання збитків державному підприємству.

       Збитки ЯМТП у розмірі 89 348 дол. США, отримав завдяки противоправної діяльності начальника ДП Ялтинський морський торговий порт — Олександра Котовського,  що раніше притягувався до кримінальної відповідальності, за  злочини у сфері службової діяльності,  який за поданням Голови  ДП «Адміністрація морських портів України»  Васькова Ю.Ю., на даний час призначений начальником адміністрації Ялтинського морського порту.

В свою чергу події, навколо ДП ЯМТП,  будуть висвітлюватись у вітчизняних та закордонних ЗМІ.

 

Інформацію на запит на виконання умов ч.1 ст. 20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» прошу надати не пізніше 5 робочих днів з моменту отримання запиту ГО «Антикорупційний підприємницький фронт» за адресою: 01001 м. Київ, вул. Прорізна 9 оф. 20-А;

Президент ГО

Антикорупційний підприємницький фронт»                                                                   ЄгоровRSS