АПФ звернувся до прокуратури з вимогою притягнути до відповідальності чиновників Держказначейства

Генеральна Прокуратура України   

                                                                           01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

                                                                          Громадська організація

                                                                           «Антикорупційний підприємницький фронт»

                                                                           01001, м. Київ, вул. Прорізна 9, офіс 20-А

                                                                           тел.: (050) 240 16 87; (050) 410 85 98

                                                                           про притягнення  до адміністративної

                                                                           відповідальності за статтею 212-3 КУпАП

                                                                           та винесення подання про надання інформації

 

ЗАЯВА

13 травня 2014 року Громадська організація « Антикорупційний підприємницький фронт» звернулася до Державної казначейської службиУкраїни із інформаційним запитом, в якому просила  надати суспільно-важливу інформацію, яка необхідна для виконання статутних завдань  громадської організації,  а саме:

1)  Копію декларації про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання за 2013 рік, Голови Державної казначейської служби України, Слюз Тетяни Ярославівни.

2)  Копію декларації про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання за 2013 рік, Першого заступника Голови  Державної казначейської служби України,  Даневича  Олександра Степановича.

3) Копію декларації про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання за 2013 рік, заступника Голови Державної казначейської служби України Скирти  Віктора Борисовича.

Викладене підтверджується інформаційним запитом від 13.05.14; № 08/05 — и /14, копія якого додається.

У відповіді, яка надійшла до ГО «Антикорупційний підприємницький фронт», було повідомлено, що відповідь ми не отримаємо, не зважаючи на положення ст. 20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації»

Таким чином, розпорядник інформації Державна Казначейська Служба України, відмовився надати:

1. Копію декларації про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання за 2013 рік, Першого заступника  Голови Державної казначейської служби України,  Даневича  Олександра Степановича,  посилаючись на  те що Даневич Олександр  вже  опублікував декларацію о доходах у журналі «Казна»

Згідно ч. 2. Ст. 12. « Про засади запобігання і протидії корупції», відомості зазначені у декларації керівників органів державної влади та їх заступників підлягають оприлюдненню протягом 30 днів з дня їх подання на офіційному веб-сайті відповідного державного органу чиоргану місцевого самоврядування на строк не менше одного року. У разі відсутності офіційного веб-сайту такі відомості оприлюднюються шляхом опублікування в офіційних друкованих виданнях відповідних державних органів та органів місцевого самоврядування протягом 30 днів з дня подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Оприлюдненню підлягають усі відомості, зазначені в декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, крім відомостей, що віднесені цим Законом до інформації з обмеженим доступом.

Офіційний веб- сайт Державної казначейської служби України знаходиться за адресою http://treasury.gov.ua, та декларація першого заступника Державної казначейської служби України на ньому відсутня.

Відповідно ч. 2. ст. 22  ЗУ «Про доступ до публічної інформації»  відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

2. Розпорядник інформації також відмовився надати копію декларації про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання за 2013 рік, Голови Державної казначейської служби України, Слюз Тетяни Ярославівни, копію декларації про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання за 2013 рік, заступника Голови Державної казначейської служби України Скирти  Віктора Борисовича.

Відповідно до частини 1 статті 212-3 КУпАП неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у випадках, коли така інформація підлягає наданню на запит громадянина чи юридичної особи відповідно до законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації» «Про звернення громадян» та «Про доступ до судових рішень», — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з п. 11 частини 1 статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) у справах про правопорушення, передбачені статтею 212-3 КУпАП, протоколи про правопорушення мають право складати прокурор або уповноважена ним особа з числа працівників прокуратури.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 212-3, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статтями 23, 24 Закону України «Про прокуратуру»,  —

ПРОШУ:

1. Прийняти дану заяву та вжити заходів прокурорського реагування.

2. Притягти до адміністративної відповідальності  Даневіча  Олександра Степановича за ч. 1 статті 212-3 КУпАП, за не оприлюднення  інформації обов’язкове оприлюднення якої передбачено законами України «Про доступ до публічної інформації» та «Про засади запобігання і протидії корупції».

3. Притягти до адміністративної відповідальності Скирту Віктора Борисовича за  ч. 2 ст. 212-3 КУпАП, за порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації», а саме: за ненадання інформації, та неправомірну відмову в наданні інформації, стосовно отримання запиту від ГО «Антикорупційний підприємницький фронт» на отримання  копії декларації про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання за 2013 рік, Голови  Державної казначейської служби України, Слюз Тетяни Ярославівни, копії декларації про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання за 2013 рік, Першого заступника Голови Державної казначейської служби України,  Даневича Олександра Степановича, копії декларації про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання за 2013 рік, заступника Голови Державної казначейської служби України Скирти  Віктора Борисовича.

Винести подання про усунення порушень Законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», « Про засади запобігання і протидії корупції»  і зобов’язати

1) Даневича  Олександра Степановича, оприлюднити  декларацію о доходах на офіційному веб-сайті Державної казначейської служби України  http://treasury.gov.ua

2) Слюз Тетяну Ярославівну надати  копію декларації про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання за 2013 рік

3) Даневича  Олександра Степановича надати  копію декларації про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання за 2013 рік

4) Скирту Віктора Борисовича надати копію декларації про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання за 2013 рік

Додатки:

1. Копія інформаційного запита від  13.05.14; № 08/05 — и /14

2. Копія відповіді Державної казначейської служби України № 4-08/236-12212

Президент ГО

«Антикорупційний підприємницький фронт» Єгоров І.А

 RSS