АПФ звернулося до Мінагрополітики з вимогою навести лад у ДАК «Хліб України»

        Міністру аграрної політики та продовольства України 

                             Кутовому Т. В                                   

    Шановний Тарасе Вікторовичу!

ГО “Антикорупційний підприємницький фронт” – правозахисна громадська організація, цілями діяльності якої є боротьба з корупцією в органах влади, захист законних інтересів суб’єктів господарської діяльності.

Звертаємось до Вас з проханням сприяти відновленню порушених прав товариства з обмеженою відповідальністю «ВестФармінг» – код 40063911 (далі – Товариство) як законного орендаря нерухомого майна Дочірнього підприємства ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів», розташованого за адресою: м. Кременець, вул. Симона Петлюри, 37, яке Товариство використовувало на підставі договору оренди № 5/15 від 09 листопада 2015 року.

Через відмову Товариства сплачувати щомісячні хабарі керівництву ДАК «Хліб України», незважаючи на сумлінну сплату Товариством орендних платежів та поліпшення орендованого майна, листом за №15 від 30 серпня 2017 року за підписом директора Дочірнього підприємства ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів» договір оренди з Товариством був розірваний в односторонньому порядку – нібито за несплату орендної платні.

Зазначаємо, що на Товариство перед розірванням договору оренди здійснювався тиск з боку правоохоронних органів та керівництва ДАК «Хліб України».

Незабаром керівник ДАК «Хліб України» Мирон Скородинський був затриманий правоохоронцями за хабар, а у постраждалих підприємців з’явилася надія на спроможність нового керівника ДАК «Хліб України» Андрія Полякова до перемовин з постраждалими від діяльності Мирона Скородинського орендарями та відновлення їхніх порушених прав.

Але надії не виправдалися… Поляков одразу почав керувати державною компанією як своєю власною, в гірших традиціях попередників-корупціонерів.

Замість наведення порядку в очолюваній ним державній компанії Андрій Поляков продовжив політику щодо хабарництва та у приватній розмові з керівництвом Товариства запропонував їм «умови» для продовження роботи на комбінаті.

Керівником ДАК «Хліб України» було зазначено, що в разі відмови Товариства від сплати щомісячних хабарів він зробить усе, щоб не допустити підприємців до законно орендованого ними майна. Не минуло й декількох місяців після вимагання хабара з Товариства Андрієм Поляковим, як його було затримано співробітниками СБУ за вимагання хабара у іншого підприємства.

Але корупціонер так і не був звільнений з посади керівника ДАК «Хліб України» у зв’язку з зацікавленістю в його подальшій діяльності з «обілечування» орендарів майна ДАК «Хліб України» високопосадовцями Мінагрополітики.

Не погодившись з сумнівною пропозицією керівника ДАК «Хліб України», Товариство звернулося до Господарського суду Тернопільської області.

Не дивно, що Господарський суд не став брати до уваги «висмоктані з пальця» доводи орендодавця та 15 травня 2018 року ухвалив рішення на користь Товариства (справа № 921/32/18) і видав наказ про примусове виконання рішення з вимогою до Дочірнього підприємства ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів» усунути перешкоди у користуванні орендованим ТОВ «ВестФармінг» майном.
Nakaz_dak1
23 липня 2018 року на підставі наказу Господарського суду Тернопільської області Кременецьким міськрайонним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області було відкрито виконавче провадження за № 56826011.

За невиконання без поважних причин рішення суду 08 серпня 2018 року виконавчою службою винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 5 100 грн. на ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів».

Але до теперішнього часу керівництвом ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів» судове рішення не виконано та перешкоди у користуванні майном не усунуто.

Більше того, безпідставно пропустивши всі законні строки, які передбачені законодавством для оскарження рішення суду першої інстанції, ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів» неодноразово намагалося подати апеляційне оскарження з обґрунтуванням, текст якого носить всі ознаки психічної хвороби – манії величі, тобто шизофренії.

Тобто ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів» вважає, що він «посідає стратегічне місце в економіці держави, тому від працездатності та фінансової спроможності відповідача залежить нормальне функціонування всього господарства країни та добробут держави».

Далі в тексті апеляційного оскарження корупціонери та правопорушники вже прирівнюють себе до держави, зазначаючи: «якщо строки на апеляційне провадження не буде поновлено, порушення прав ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів» є фактично порушенням прав держави».

Нам не зрозуміло, про яку «працездатність» йдеться у тексті апеляційного оскарження з урахуванням 20 відкритих виконавчих проваджень, де боржником є ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів», та наявності у нього заборгованості близько 300 000 грн. з платежів до Пенсійного фонду України, податкового боргу у розмірі 160 819 грн. та значної кількості інших боргів на сотні тисяч гривень до бюджетів інших державних фондів

На нашу думку, спротив проти законного орендаря, який мав би реально покращити стан підприємства, та невиконання судового рішення викликані тим, що на даний час майно підприємства використовується не на користь держави, а на користь полякових та інших корупціонерів, яких покриває керівництво Мінагрополітики.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до частини п’ятої статті 124 Конституції України судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України, а відповідно до ст. 14 ЦПК судові рішення, що набрали законної сили, обов’язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України.

Таким чином, не виконуючи судове рішення, яке набрало законної сили, керівництво ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів», яке саме себе зарахувало до Держави, підриває авторитет судової влади, державних органів, не вважає Україну правовою державою, відлякує іноземних інвесторів та спотворює діловий клімат.

Тому, звертаючись до Вас, просимо здійснити контроль та сприяти виконанню судового рішення щодо відновлення законних прав ТОВ «ВестФармінг» як законного орендаря нерухомого майна ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів».

Інформуємо Вас, що в разі ігнорування законних вимог Товариства, подальшого підриву авторитету судової влади та держави, що виражається в невиконанні рішення суду, яке набрало законної сили, нашою громадською організацією будуть здійснені заходи з відновлення законних прав Товариства як законного орендаря майна ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів» у спосіб, який ми вважатимемо за потрібний.

Також на даний час наша організація публічно звернеться до міжнародних донорів, які надають фінансову підтримку Мінагрополітики та беруть участь у різноманітних спільних програмах, до прем’єр-міністра України, народних депутатів України та ЗМІ з метою проінформувати їх щодо зловживання правами Товариства, невиконання рішення суду та сприяння керівництвом Мінагрополітики діяльності корупціонера, який, будучи затриманим правоохоронними органами за вимагання хабара, тим не менш продовжує керувати ДАК «Хліб України».RSS