АПФ звернувся до Міністра економіки України Юлії Свириденко через призначення головою Держпродспоживслужби Харківщини відомого корупціонера

«Антикорупційний підприємницький фронт» звернувся до Першого віце-прем’єр-міністра України — Міністра економіки України Юлії Свириденко через призначення корупціонера Олександра Овчаренка на посаду виконуючого обов’язки начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Харківський області, якого раніше з ганьбою було звільнено з посади першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби м. Києва через отримання двох поспіль негативних оцінок за результатами оцінювання службової діяльності.

Вельмишановна Юліє Анатоліївно!

ГО “Антикорупційний підприємницький фронт” – правозахисна громадська організація, яка бореться з корупцією в органах влади, та захищає законні інтереси суб’єктів господарської діяльності. Тиждень тому ми отримали інформацію від співробітника Держпродспоживслужби, що Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька найближчим часом спробує призначити відомого корупціонера Олександра Миколайовича Овчаренка на посаду виконувача обов’язків керівника головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області, в обхід процедури погодження його кандидатури Першим віце-прем’єр-міністром України — Міністром економіки. На базі цієї інформації 03.12.2021 р. нами була підготована новина під назвою «На голову Держпродспоживслужби Харківщини протягують корупціонера Овчаренка», яка була розміщена на сайті ГО, та в деяких ЗМІ.  

Ця інформація повністю підтвердилася. Однак мабуть ця посада Олександром Овчаренком була отримана не безкоштовно. Як повідомила особа з оточення Овчаренко,  щоб керівництво Держпродспоживслужби пішло на явні порушення закону при призначені, та проігнорувало думку Першого віце-прем’єр-міністра України — Міністра економіки ним будо занесено 100 тисяч доларів.  

Наказом № 720 від 06.12.2021 року за підписом в.о голови Держпродспоживслужби А. Вовнюка (копія у додатку) Олександра Овчаренка було призначено на посаду заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Харківський області у порядку переведення з Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавський області.

Наказом № 721 від 06.12. 2021 року за підписом А. Вовнюка на Олександра Овчаренка були покладені обов’язки виконуючого обов’язки начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Харківський області.

Вважаємо, що це призначення відбулося з грубими порушеннями Законів України «Про державну службу», “Про центральні органи виконавчої влади”, Положення про Держпродспоживслужбу, Кодексу законів про працю України, та повністю дискредитує керівництво Держпродспоживслужби з огляду на загально відомі факти з біографії цієї одіозної особи.

Зазначимо, що кандидатура Олександра Овчаренка не була погоджена Першим віце-прем’єр-міністром України — Міністром економіки.

Відповідно до частини 2 ст.5 Закону України “Про державну службу” відносини, що виникають у зв’язку із вступом, проходженням та припиненням державної служби, регулюються цим Законом, якщо інше не передбачено законом.

Міністр погоджує призначення на посади та звільнення з посад керівників і заступників керівників територіальних органів центрального органу виконавчої влади (пункт 8 ст. 18 Закону України “Про центральні органи виконавчої влади”).

Керівник призначає на посади за погодженням з міністром, звільняє з посад заступників керівників територіальних органів центрального органу виконавчої влади (пункт 17 частина 4 статті 19 Закону України “Про центральні органи виконавчої влади”).

Відповідно до підпункту 6 пункту 11 ПОЛОЖЕННЯ про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Голова Держпродспоживслужби призначає на посаду та звільняє з посади за погодженням з Першим віце-прем’єр-міністром України — Міністром економіки заступників керівників територіальних органів Держпродспоживслужби.

Відповідно до ч.2 ст. 41 Закону України “Про державну службу” державний службовець з урахуванням його професійної підготовки та професійних компетентностей може бути переведений без обов’язкового проведення конкурсу на рівнозначну або нижчу вакантну посаду в іншому державному органі, у тому числі в іншій місцевості (в іншому населеному пункті), — за рішенням суб’єкта призначення або керівника державної служби в державному органі, з якого переводиться державний службовець, та суб’єкта призначення або керівника державної служби в державному органі, до якого переводиться державний службовець.

Оскільки при переведенні передбачається зміна організації, в якій працює працівник, то здійснити переведення можна тільки через припинення трудового договору та укладення трудового договору.

Відповідно до ст. 24 КЗпП України, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Переведення на рівнозначну посаду відбувається шляхом звільнення з посади та призначенням на посаду Головою Держпродспоживслужби за погодженням з Міністром відповідно до ст. 24 КЗпП України, пункту 17 частини 4 статті 19 Закону України “Про центральні органи виконавчої влади”, підпункту 6 пункту 11 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Також наводимо загальновідомі факти з біографії Овчаренка, відповідно до яких він на нашу думку не має права займати будь які посади на державній службі.

У 2019 році Овчаренка з ганьбою звільнили з посади першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби м. Києва, яку він займав протягом 2017-2019 рр., через отримання двох поспіль негативних оцінок за результатами оцінювання службової діяльності.

Повідомляємо, що Овчаренко займаючи посаду першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, коментував у ЗМІ від імені Держпродспоживслужби стан справ стосовно неодноразових масових отруєнь відвідувачів закладів мережи «Євразія», які відбувалися протягом 2017 – 2018 рр., та розповідав про нібито вжитті заходи реагування щодо ресторанів мережи.

Але як з’ясувала ГО «Антикорупційний підприємницький фронт», насправді судові провадження проти отруювачів киян, де позивачем виступало Головне управління Держпродспоживслужби у м. Києві, були програні.

Більш того, під керівництвом Овчаренка Головне управління Держпродспоживслужби у м. Києві за власним бажанням подало клопотання (від 16.11 2017 року № 826/8367/17) до окружного адміністративного суду м. Києва про відмову від позову про застосування заходів реагування до відповідача ТОВ «Суші Ленд» (юридична особа, яка входить до мережі ресторанів «Євразія»), в якому отруїлися 29 киян.

У 2018 році Олександр Овчаренко займаючи посаду першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві спільно з іншими службовими особами Держпродспоживслужби приймав учать у вимаганні хабаря.

По факту вимагання хабаря Головним слідчим управлінням Національної поліції України було розпочате досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000000781 від 02.04.2018 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Більш детально ознайомитеся з корупційною діяльністю Овчаренка можна за посиланнями

У червні 2021 року Олександр Овчаренко був визначений керівництвом Держпродспоживслужби переможцем конкурсу на вакантну посаду начальника ГУ Держпродспоживслужби по Харківській області, хоча у загальному рейтингу кандидатів за результатами тестування та співбесіди він зайняв лише третє місце. З огляду на токсичну репутацію Овчаренка, погодити його кандидатуру на посаду не наважився екс-перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки Олексій Любченко.

Однак після Вашого призначення на посаду, керівництво Держпродспоживслужби вирішило не зважаючи на Вас обійти обов’язкову процедуру погодження, та надати можливість Овчаренко всупереч законодавству керувати ГУ Держпродспоживслужби у Харківській області.

Виходячи з того що Держпродспоживслужба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра просимо:

  1. Здійснити контроль за діяльністю Держпродспоживслужби, надати розпорядження щодо проведення перевірки законності та правових підстав призначення Овчаренка Олександра Миколайовича на посаду заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Харківський області без погодження його кандидатури Першим віце-прем’єр-міністром України — Міністром економіки.
  2. У разі виявлених порушень сприяти притягненню винних до відповідальності.

З повагою

президент ГО «Антикорупційний підприємницький фронт» Єгоров І.А.RSS