АПФ вимагає закриття нафтобази UPG у Коростені поряд з житловими будинками

25 та 26 жовтня активісти ГО «Антикорупційний підприємницький фронт» разом с представниками громади м. Коростень пікетували Коростенську міську раду та нафтобазу UPG. Активісти висунули вимоги до влади міста. У вимогах йдеться про припинення роботи нафтобази компанії UPG, що розмішена поряд з житловими будинками.
Місцеві мешканці кажуть, що влада продалася нафтовим магнатам та зовсім не відстоює їх права. Їх право на безпечне для життя і здоров’я довкілля, системно порушуєтеся.

Місцеві мешканці вважають, що нафтобаза UPG відповідно до ширини санітарно-захисної зони повинна знаходитись на відстані 1000 метрів від житлових багатоквартирних будинків, але ніяк не 200 метрів, як зараз.

Фото: телеканал СК1 (http://sk1.tv)

У липні 2021 року тимчасова слідча комісія Верховної Ради з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (ТСК) зайнялася питанням зловживань чиновників під час будівництва нафтобази у Коростені. На час проведення мітингу результати експертиз, яки проводились під контролем ТСК ще не відомі громадськості.

Протягом акції під міською радою до митингувальників вийшов Володимир Вигівський перший заступник Коростенського міського голови. У спілкуванні з активистами та громадою Коростеня Вигівський послався на дуже слабкі повноваження, що має виконавчий комітет ради в питаннях забудови, та будівельного контролю. Також заступнику голови були задані питання щодо законності роботи нафтобази UPG:

  • куди дивиться влада Коростеня якщо у центрі міста на одній лінії поблизу житлових будинків знаходиться 3 нафтобази і 2 заправки?;
  • хто давав дозвіл на будівництво 3 нафтобази UPG при наявності в місті ще 2 нафтобаз? ;
  • Сергій Тумаш начальник відділу архітектури, містобудування та земельних ресурсів підписав дозвіл на будівництво. І коли він його підписав, то будівництво вже було закінчено. Куди весь цей час дивилася влада Коростеня?;
  • чи забули Ви наслідки пожежі та смертей на нафтобазі міста Васильків Київської області, де шість років тому сталася пожежа на базі нафтопродуктів БРСМ. Жителі ще довго дихали мазутом. І різко підвищилася захворюваність дітей і дорослих.

На ці питання перший заступник Коростенського міського голови не зміг дати зрозумілу та чітку відповідь.

За підсумками акції активісти ГО «АПФ» разом із громадськістю міста ухвалили рішення продовжити пікетування міської ради Коростеня з метою домогтися виконання вимоги громади Коростеня щодо припинення компанією UPG екологічно небезпечної діяльності.RSS