Резолюція круглого столу «Велика приватизація: кому дістануться українські порти?»

У роботі круглого столу взяли участь відомі експерти України з питань розвитку морської галузі України, представники органів влади України, народні депутати України, представники громадськості.

Учасники круглого столу відзначили:

  • Україна стоїть на порозі нової хвилі великої приватизації. Серед об’єктів, які пропонуються до роздержавлення — українські морські порти, які є стратегічно важливими підприємствами для держави.
  • У зв’язку з військовими діями на Сході України, шанси на залучення профільних західних інвесторів, які зможуть придбати український порт й інвестувати в нього з метою нарощення обсягів перевалки вантажів — мінімальні.
  • Експерименти з передачі державного об’єкту морської галузі у концесію чи тестова приватизація — мають здійснюватися на прикладі менш важливих об’єктів — портів, які справді потребують інвестицій та приватного господаря. Брати за зразок в якості пілотного проекту, єдиний глибоководний порт України (ДП МТП «Южний»), який наразі є економічно високоефективним — недоцільно й невиправдано.
  • В системі нової влади існує брак прозорості , що призводить до нерозуміння суспільством ініціатив та дій влади, а також виникнення підозри щодо можливих нових корупційних схем, зокрема і в процесі приватизації/концесії.

Учасники круглого столу постановили наступне:

  • Звернутись із відкритим письмовим зверненням до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка – з проханням утриматися від великої приватизації до моменту мінімізації або повної зупинки військового протистояння з російсько-терористичними угрупованнями на Сході України.
  • Ініціювати звернення від імені учасників круглого столу до Голови Верховної Ради УкраїниВолодимира Гройсмана, голів профільних комітетів ВР України, Народних депутатів України – з проханням Створити тимчасову парламентську комісію для визначення необхідності проведення дій пов’язаних із приватизацією стратегічних морських портів. Запропонувати провести парламентські слухання з даного питання.
  • Подати звернення від імені учасників круглого столу міністру інфраструктури України та голові Фонду держмайна України – з вимогою зупинити процедуру передачі в концесію єдиного глибоководного порту України — ДП МТП «Южний» до моменту проведення громадських слухань щодо процедури з підготовки до приватизації/концесії будь-яких державних об’єктів, з метою проведення приватизаційних процесів які будуть повністю прозорими для суспільства та громадськості.
  • Керівництву Фонду Державного Майна України при проведенні процедур пов’язаних із підготовкою або проведенням приватизації/концесії залучати представників громадськості для здійснення громадського контролю щодо відчуження/ передачі у користування державного майна що має велике стратегічне або економічне значення для держави.

За підсумками проведення круглого столу, ГО «Антикорупційний підприємницький фронт» бере на себе ініціативу — звернутися до правоохоронних органів України, зокрема, до Генеральної прокуратури України, Служби Безпеки України, МВС України з вимогою перевірити передачу найбільшого морського порту України «Южний» в концесію, враховую максимальну непрозорість процедури з підготовки до передачі порту в приватні руки.

 RSS