Кабмін по тихому створив робочу групу для втручання в діяльність НАЗК!

ОО  «Антикорупційний підприємницький фронт стала відома інформація, що Кабінет міністрів України у минулому місяці прийняв Постанову «Про утворення міжвідомчої робочої групи з вивчення проблемних питань, пов’язаних з діяльністю НАЗК .

Відповідно до Постанови, до складу групи мають увійти 10 осіб, діяльність яких проходитиме відповідно до Положення про міжвідомчу групу. Ніби нічого секретного, проте текст Постанови чомусь до цього часу не оприлюднено на Урядовому порталі.

Але нам вдалося отримати текст Постанови, який змістовно виявився надзвичайно цікавим. Цікавим за таких причин:

  • До складу сформованої робочої групи увійшли чиновники з НАДС, Мінюсту, Держпраці, Держспецзв’язку, Держаудитслужби, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Національної поліції, Секретаріату КМУ.
  • Немає ЖОДНОГО представника від ГО, від європейських антикорупційних програм і представництв, незалежних експертних організацій. Хоча пункт про ймовірне залучення до роботи представників органів  ЦОВ, місцевого самоврядування та незалежних експертів є в Положенні про групу, хто дасть гарантію що їх таки залучатимуть?
  • Одним з основних завдань групи є перевірка стану роботи системи е-декларування.
  • Фактично, Держспецзв’язок, у структурі якого перебуває ДП «УСС» — нинішній  адміністратор Реєстру декларацій, що до цього часу не надав на вимогу НАЗК код доступу до серцевої частини Реєстру для проведення незалежної експертизи і який фактично відповідає за збої в роботі Реєстру, —  буде перевіряти сам себе. Разом з Мінюстом, який  зацікавлений у тому, щоб «організувати» роботу  органу на свій лад.
  • Робоча група, сформована Кабміном, подає до Уряду рекомендації та пропозиції щодо підвищення ефективності діяльності Агентства.

Громадськість неодноразово звертала увагу на тому, що урядовий законопроект про перезавантаження НАЗК, в першу чергу спрямований на усунення складової  незалежності  роботи антикорупційного органу. Тобто, на реалізацію сценарію за яким НАЗК можна буде  використовувати у «ручному режимі». Саме тому склад робочої міжвідомчої групи без незалежних учасників,  у своїх рекомендаціях може напрацювати  рекомендації та пропозиції, які нівелюватимуть незалежний принцип роботи агентства.

На наше переконання, таким чином Уряд намагається не усунути проблеми в роботі НАЗК, які безумовно існують, а пропедалювати власні плани. А це — ймовірна «технічна недосконалість» Реєстру декларацій, з подальшою «модернізацією» та оновленням на роки,  використання НАЗК для боротьби з політичними опонентами під час виборчої кампанії, тримання під прицілом розголошення конфлікту інтересів депутатів, суддів, прокурорів.

Також АПФ звернеться до КМУ з інформаційним запитом, для офіційного підтвердження отриманої інформації.

nazk-1 nazk-2 nazk-3nazk-4

 RSS