АПФ вимагає від «Укроборонпрому» звільнити люстрованих менеджерів часів Януковича

Антикорупційний підприємницький фронт (АПФ) звернувся з відкритим листом до керівника ДК «Укроборонпром» Айвараса Абромавичуса з вимогою виконати дану ним раніше обіцянку про кадрові реформи в концерні.

Зокрема, АПФ нагадав Абромавичусу про те, що в своєму інтерв’ю ІА «Укрінформ« керівник держконцерну заявив, що вже звільнив ТОП-10 чиновників «Укроборонпрому». Однак до списку звільнених із незрозумілих причин не потрапив заступник гендиректора з управління активами Володимир Кострицький.

Кostr3

«Це пояснюється тим, що у заступника Кострицького особлива репутація. Ця людина дісталася «Укроборонпрому» в спадок від Романа Романова, який керував концерном у 2014-2018 рр. У період 2010-2014 рр. Кострицький працював заступником прокурора Херсонської області. Після Революції гідності потрапив під Закон «Про очищення влади» і був люстрований. Раніше ЗМІ з посиланням на Insider Kherson писали про те, що посаду в «Укроборонпромі» Кострицький отримав на знак подяки за те, що допоміг уникнути покарання співробітнику автосалона, що належить Романову, який збив на смерть людину.

 

C:\Users\admin\Dropbox\АПФ\документы рабочие\Проекты\Меридиан новый проект\Insider.JPG

Вибірковість у звільненнях чиновників у подальшому може стати причиною нових корупційних скандалів в ДК «Укроборонпром» і призвести до подальшої дискредитації концерну, в якого і так не надто хороша репутація в суспільстві і серед іноземних партнерів», — йдеться у відкритому листі.

За словами президента АПФ Ігоря Єгорова, крім свого найближчого заступника, Айварас Абромавичус дивним чином «не помітив» ще одного одіозного ТОП-менеджера — В’ячеслава Проценка, який очолює одне з підприємств «Укроборонпрому» — ВАТ «Меридіан» ім. С. Корольова ще з часів президентства Леоніда Кучми. Єгоров зазначив, що Проценко був викритий у корупційних схемах із виведення з держпідприємства низки об’єктів нерухомості. Однак, не дивлячись на це, не поніс покарання і зберіг посаду донині.

Посилання на судове рішення

«У лютому 2003-го ВАТ «Меридіан» відкрило кредитну лінію в банку ВАТ «Кредитний капітал» на 750 тис. грн. У заставу надало нерухомість площею 3,3 тис. кв. м. Поручителем виступив Яковлєв А.В. Зобов’язання заводу «Меридіан» за договором не виконав. Борг перед банком виріс до 762,9 тис. грн. У вересні 2003 р. поручитель борг погасив, а вже в липні 2004-го, користуючись правами кредитора, подав позов про стягнення застави. Госпсуд Києва позов задовольнив, після чого Яковлєв продав стягнуту нерухомість ТОВ «ФЮЧЕЛАБ» (код ЄДРПОУ 37888572), а частину здав в оренду ГО «ГАЛАН-КИЇВ» (код ЄДРПОУ 32821010). Обидві компанії належать дружині голови правління ВАТ «Меридіан» — Проценко Людмилі», — роз’яснив схему Ігор Єгоров.

Shema_dir_ mer

 

За його словами, Наглядова рада «Укроборонпрому» на засіданні 26 листопада 2019 р. визначить кількість підприємств, які будуть приватизовані. Чи буде ВАТ «Меридіан» і далі джерелом вигоди для сумнівних осіб або завод дістанеться ефективному власнику — безпосередньо залежить від гендиректора «Укроборонпрому».

Єгоров впевнений, що такі підприємства, як ВАТ «Меридіан» повинні бути приватизовані в числі перших, оскільки держмайно на їх балансі не тільки неефективно використовується, а й є причиною корупційних оборудок.

«Ще в 2016-м, коли концерном керував Роман Романов, АПФ ініціював і провів круглий стіл «Якщо завтра повномасштабна війна? Чи врятує країну Укроборонпром?», в якому взяли участь представники НАТО. Співробітникам альянсу була представлена низка доповідей про зловживання в «Укроборонпромі».

Реакцією ДК «Укроборонпром» на захід було розповсюдження низки пропагандистських статей з обвинуваченням його учасників у роботі на «Кремль», а фотографія з круглого столу й досі розміщена разом зі статтею на офіційному сайті концерну, де нас позиціонують як збіговисько «московських пропагандистів».

 RSS