Порятунок науково-дослідної установи від чиновників-рейдерів

Державне підприємство «Український науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів та виробів» було на межі зникнення.

Чиновники намагалися прибрати до рук півгектара землі і понад 5 тис.кв.метров площ, що належать Інституту. НДІ входив в структуру Мінрегіонбуду (зараз Міністерство розвитку громад і територій України).

Колектив НДІ заявив, що інститут не один раз намагалися захопити рейдери. Земля і будівлі в Києві по вул. Костянтинівська, 68 стоять дуже дорого. Керівництво Інституту намагалося переоцінити нерухомість НДІ, після чого її б викупили «потрібні» люди.


Що було зроблено:

  • Голова правління АПФ поспілкувався з трудовим колективом, вивчив всі документи і разом з юристами зробив висновок — законних підстав для ліквідації НДІ немає.
  • АПФ направив заяви в СБУ, ГПУ, Комітет ВРУ з питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією з вимогою провести перевірку підстав, які згенерував Мінрегіонбуд для ліквідації НДІ.
  • АПФ домігся винесення питання ліквідації НДІ на засідання комісії Київради з питань дотримання законності, правопорядку і попередження корупції. Комісія прийняла рішення звернутися до правоохоронних органів. Напередодні виборів.
  • Опублікована в ЗМІ стаття «Мінрегіон під керівництвом Гройсмана знищує українську науку!», Яка вийшла напередодні виборів, «протверезіла», як самого Гройсмана (на той момент главу Мінрегіонбуду), так і директора НДІ.
  • У розпал резонансу навколо ліквідації НДІ, глава правління АПФ Ігор Єгоров провів переговори з членами Комісії з контролю і перевірки підпорядкованих підприємств Мінрегіонбуду.
  • Результат: НДІ був збережений. Спроби вкрасти нерухомість Інституту припинилися. Директор був звільнений. Його місце зайняла людина, запропонований трудовим колективом НДІ.
RSS