Порт Южний. Зрив так званої «концесії»

У 2015 році Мінінфраструктури України з Фондом держмайна спробували здати в «концесію» єдиний глибоководний порт України — ДП МТП «Южний». Концесія — інструмент потрібний і ефективний. Але не в руках наших чиновників. Концесія  порту»по-українськи» з самого початку була непрозорою і корупційною. Порт готували під групу відомого олігарха і концесійні платежі звели до копійкам. При цьому, в 2015-му «Южний» дав до бюджету країни 750 млн грн.

Оцінка порту була вкрай заангажованою. ФДМУ провів конкурс, в якому перемогла українська «дочка» відомої компанії «Делойт Холдінгз Лімітед». Однак, ФДМУ не опублікував конкурсну пропозицію переможця .

Що ми зробили:

1. Через суд змусили ФДМУ надати інформацію про ціну послуг оцінювача. З’ясувалося, що вона нижча за собівартість таких робіт, та становить — 12000 грн.


2. Підняли резонанс в ЗМІ. Пропрацювали з інформпривідами з лідерами думок. Для аналізу ситуації залучили експертів в оціночної діяльності. Ініціювали публічне обговорення т.зв. «Концесії» порту «Южний», для чого організували круглий стіл на тему «Велика приватизація: кому дістануться морпорти України?». На заході виступили представники морської галузі, політики, оцінювачі. Подія широко висвітлювали загальнонаціональні ЗМІ.

3. Розмістили петицію на сайті Президента України про неприпустимість передачі стратегічних об’єктів в концесію під час війни. Після чого заступник голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики звернулися до СБУ з вимогою провести перевірку за наданою нами інформацією.

4. Опублікували ряд статей в топових ЗМІ про корупцію в схемі «концесії» «Южного».

5. Подали скаргу в спецкомісію Верховної Ради з контролю за приватизацією держмайна і отримали відповідь від голови комісії про негативне ставлення комісії до процедурою концесії з вкладеними матеріалами раніше проведеної ревізії порту.

6. Подали позов до суду з вимогою признати процедуру «концесії» «Южного» незаконноюз подальшою її відміною.

Результат: ФДМУ заблокував звіт оцінювача по порту «Южний» та повернув вказаний акт без розгляду. Так звана «концесія» стратегічного об’єкту була зупинена.

RSS