Оприлюднення корупційної схеми в Укроборонпромі на 283 млн грн

У 2016 році все, що відбувається всередині ГК Укроборонпром було покрито мороком. Однак, АПФ все ж вдалося роздобути документи, що проливали світло на масштабну корупцію в концерні. Нам стало відомо, що чотири ДП, що входять в концерн («Житомирський бронетанковий завод«, «Київський бронетанковий завод«, «Одеський авіаційний завод», «3авод 410 цивільної авіації») уклали договори на поставку неіснуючих послуг на 283 млн. Грн. З лютого 2015 по липень 2016- го фіктивність контрагентів була встановлена в ході кримінального провадження. Схема крадіжки коштів Укроборонпрому

Насторожували кадрові перестановки в керівництві держпідприємств. На безліч посад призначалися раніше судимі особи, вихідці з Херсона, пов’язані спільними справами з керівництвом концерну, та родичі керівництва Укроборонпрому. Що було зроблено: • Для залучення уваги до корупції в ГК «Укроборонпром» ми провели круглий стіл «Якщо завтра повномасштабна війна? Чи врятує країну Укроборонпром? ». У заході брали участь представники офісу НАТО в Україні, нардепи, військові експерти, економісти, волонтери. • Представникам альянсу був представлений ряд доповідей від учасників про зловживання в різних напрямках діяльності концерну.

Була публічно оприлюднена схема з виведення коштів з концерну, що включає в себе ланцюжки з 30-ти підприємств, які де-факто були фіктивними. Наприклад, одним з учасників схеми було ТОВ «Оптімумспецдеталь», яке постачало концерну товари незрозумілого походження. «Оптімумспецдеталь прославилася напередодні президентських виборів-2019, як фігурант«справи Свинарчука». Нажаль слідчі ГПУ, ГФС, СБУ і НАБУ за хабарі закривали кримінальні справи проти «Оптімумспецдеталь». Отже, тільки в 2019-му стала зрозумілою млява реакція НАБУ на наші заяви про корупцію в концерні. Результат: Керівництво концерну гостро відреагувало на круглий стіл. Фотографія заходу була опублікована на офіційному сайті «Укроборонпрому» з «викривальними» коментарями про те, що всі до єдиного учасники круглого столу — «нікому невідомі експерти, які озвучувати« темники Кремля ».

До прокремлівських сил Укроборонпром приписав і представників НАТО в Україні.
До останніх концерн висловив також офіційні претензії за участь у публічному заході і зажадав спростувати ряд тез, озвучених натівськими експертами. Обурення держконцерну тільки посилило резонанс. ЗМІ широко висвітлили тему і меседжі учасників круглого столу.

RSS